آشنایی با مرکز

1392/9/19 0:0

مركز توسعه پژوهش های بالینی بیمارستان شهدای خلیج فارس

 

هدف اصلی این مرکز تسهیل انجام پژوهش های بالینی توسط اعضای هیات علمی بالینی، دستیاران، دانشجویان و سایر پژوهشگران از طریق ارائه خدماتی است که فرایند تولید محصول پژوهش های بالینی یعنی مقالات علمی را از زمان تحقق ایده تا چاپ در مجلات معتبر برمی گیرد.
این خدمات، انجام مراحل مختلف این فرایند را با سرعت، دقت و کیفیت بالاتری ممکن می سازد. از آن جائی که پژوهشگران بالینی به دلیل مسوولیتهای مرتبط با فرایند های درمانی و آموزشی از فراغت کمتری برای پرورش ایده های پژوهشی خود برخوردار هستند، ارائه این خدمات میتواند تا حد قابل توجهی انجام پژوهش های بالینی را تسهیل نماید.
از سوی دیگر دستیاران و دانشجویانی که پایان نامه های آنان در حیطه پژوهش های بالینی انجام می شود نیز می توانند از خدمات مشاوره متودولوژی و آمار این مرکز در جهت تدوین و انجام طرح های پژوهشی و پایان نامه های خود بهره مند گردند.
دراين مركز خدمات زیر ارائه می‌شود :
1- ارائه مشاوره متودلوژی و آمار برای تدوین طرح های پژوهشی و پایان نامه ها
2- ارائه مشاوره آمار و اپیدمیولوژی و خدمات آنالیز آماری جهت طرح های انجام شده
3- ارائه خدمات جمع آوری داده ها، تنظیم و ورود داده ها در نرم افزارهای آماری
4- ارائه خدمات تایپ، ترجمه و ویرایش متون مقالات نگاشته شده توسط پژوهشگران (انگلیسی و فارسی)
5- ارائه خدمات مشاوره علم سنجی (انتخاب مجلات، ارسال مقاله، ثبت در مرکز ثبت کارآزمائی بالینی ایران)

معرفی مرکز: مرکز توسعه پژوهشهای بالينی به همت ریاست محترم مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس و حمایت معاونت محترم پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بیست و ششم آذر ماه سال 1392 در محل بيمارستان افتتاح گرديد. این واحد تحت نظارت ریاست و معاونت آموزشی-پژوهشی بیمارستان و معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشكي بوشهر مشغول به فعاليت مي باشد. كليه خدمات و تسهيلات پژوهشي اين مرکز با پرداخت کمک هزينه توسط رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس ارائه مي گردد.

هدف از راه اندازی اين مرکز: گسترش کمی و کيفی پژوهشهای بالينی از طريق توانمند سازی اعضاء محترم هيأت علمی بالينی، دستیاران، دانشجویان و سایر پژوهشگران در کلیه زمينه ها از طریق ارائه مشاوره های لازم در مراحل مختلف انجام يک پژوهش واجرای کارگاههای آموزشی مورد نیاز می باشد.در اين راستا ارائه خدمات جانبی در محل کار به منظور تسهيل دسترسی به امکانات لازم با توجه به محدوديت وقت اعضاء هيأت علمی بالينی مد نظر قرار گرفته است.


خدمات این مرکز:
o مشاوره: مشاوره های مرکز توسعه پژوهشهای بالينی به شرح ذيل است:

1. مشاوره آمار و اپيدميولوژي: اين مرکز با استفاده از اعضاء محترم هيأت علمي و متخصصين آمار و اپیدمیولوژی، آمادگي دارد که در ابتداي شروع پژوهش در تعيين نوع مطالعه و حجم نمونه، پژوهشگران را یاری نماید. همچنین با ورود اطلاعات و انجام آزمونهای آماري مناسب، آنان را در تجزيه و تحليل نتايج ياري نماید.
2. مشاوره مقاله نويسي: ويرايش و تصحيح گام به گام مقالات ( انگليسي و فارسي)، آموزش و مشاوره حضوري مقاله نويسي، راهنمايي و ارسال مقالات به ژورنالهاي معتبر نیز از دیگر خدمات ارائه شده در این مرکز به پژوهشگران می باشد.
3. مشاوره طراحي پژوهش و تهيه پروپزال طرحهاي تحقيقاتي: اين مرکز با ارائه مشاوره در زمينه تعيين اهداف، فرضيات، نوع مطالعه، متغيرها، روش انتخاب نمونه و تنظيم پرسشنامه، اساتيد و پژوهشگران گرامی را در جهت طراحي مطالعه و نگارش طرح تحقيقاتی خود، ياری مــی نماید.


o آموزش:
اين مرکز در نظر دارد فعاليتهاي توانمندسازی پژوهشگران محترم را به صورت دوره ای برگزار نماید. بدین منظورسمينارها و کارگاه هايي در زمينه روش تحقيق، آمار، نحوه نگارش مقالات علمي، نحوه استفاده از نرم افزارهاي رايانه اي مورد نیاز و نگارش مقالات علمی برگزار خواهد شد که برنامه اين کارگاه ها از طريق مدیرگروه هاي مربوطه و همچنين پايگاه اينترنتی مرکز به اطلاع اعضاي محترم هيأت علمي رسانیده خواهد شد.


   
تعداد بازدید:   ۱۵۲

 


چاپ | ارسال به ايميل
< >