تاریخچه و اهداف مرکز توسعه پژوهش های بالینی

1393/2/21 0:0

معرفی مرکز

مرکز توسعه پژوهش‌های بالينی به همت معاونت محترم پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مسئولین محترم مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس در بیست و ششم آذرماه سال 1392در محل بيمارستان افتتاح گرديد. این واحد تحت نظارت ریاست و معاونت آموزشی بیمارستان و معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشكي بوشهر مشغول به فعاليت هست. كليه خدمات و تسهيلات پژوهشي اين مرکز با پرداخت کمک‌هزینه معاونت پژوهشي دانشگاه علوم پزشكي بوشهر ارائه می‌گردد.

 

تاریخچه و اهداف:

گسترش کمی و کيفی پژوهش‌های بالينی از طريق توانمندسازی اعضاء محترم هیئت‌علمی بالينی،دستیاران،دانشجویان و سایر پژوهشگران در کلیه زمینه‌ها از طریق ارائه مشاوره‌های لازم در مراحل مختلف انجام يک پژوهش و اجرایکارگاه‌هایآموزشی موردنیازاست.در اين راستا ارائه خدمات جانبی در محل کار به‌منظور تسهيل دسترسی به امکانات لازم با توجه به محدوديت وقت اعضاء هیئت‌علمی بالينی مدنظرقرارگرفته است.

هدف اصلی این مرکز تسهیل انجام پژوهش‌های بالینی توسط اعضای هیئت‌علمی بالینی، دستیاران، دانشجویان و سایر پژوهشگران از طریق ارائه خدماتی است که فرایند تولید محصول پژوهش‌های بالینی یعنی مقالات علمی را از زمان تحقق ایده تا چاپ در مجلات معتبر را دربرمی گیرد.

این خدمات انجام مراحل مختلف این فرایند را با سرعت، دقت و کیفیت بالاتری ممکن می‌سازد. از آنجائی که پژوهشگران بالینی به دلیل مسئولیت‌های مرتبط با فرایندهای درمانی و آموزشی از فراغت کمتری برای پرورش ایده­های پژوهشی خود برخوردار هستند، ارائه این خدمات می‌تواند تا حد قابل‌توجهی انجام پژوهش‌های بالینی را تسهیل نماید.

از سوی دیگر دستیاران و دانشجویانی که پایان‌نامه‌های آنان در حیطه پژوهش‌های بالینی انجام می‌شود نیز می‌توانند از خدمات مشاوره متدولوژی و آمار این مرکز در جهت تدوین و انجام طرح‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌های خود بهره‌مند گردند. 

 

کلمات کلیدی:
مرکز.توسعه.پژوهش.های.بالینی    
تعداد بازدید:   ۲۲۸

 


چاپ | ارسال به ايميل
< >