محفل انس با قرآن در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر برگزار شد

4 تير 1396
محفل نورانی انس با قرآن با حضور پزشکان، پرستاران، کارمندان و بسیجیان در سالن اجتماعات بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر برگزار شد.

در این محفل نورانی معاون درمان مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس ضمن ابلاغ خیر مقدم از طرف تیم مدیریت بیمارستان، گفت: قرآن کتاب نور، قرب به‌خدا، هدایت و سلامتی است و در دنیای روزمرگی امروز انس با قرآن بهترین راه برای رسیدن به آرامش روح و هم‌نشینی با خداست که در تک‌تک شئونات زندگی تأثیر خود را می‌گذارد و همه ابعاد وجودی انسان را در بر می‌گیرد.

دکتر جعفر زارعی‌زاده با اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق(ع) که امت اسلام را به قرائت حداقل 40 آیه در روز توصیه می‌کنند، گفت: امیدوارم نسل جوان و انقلابی ما همانطور که ائمه اطهار نیز تأکید کرده‌اند زمان بیشتری را برای هم‌نشینی با این معجزه زنده الهی صرف کنند. 

وی اضافه‌کرد: برگزاری چنین محفل‌هایی بسیار ارزشمند می‌باشد و لیکن ژرف‌اندیشی و تفکر در آیات بسیار حایز اهمیت و هدف اصلی قرائت قرآن است و تیم مدیریت بیمارستان همواره از برگزاری چنین برنامه‌های فرهنگی استقبال می‌کند و از آن‌ها حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.

در این برنامه فرهنگی مسعود زنگویی مفسر قرآن نیز چند حدیث از ائمه اطهار در زمینه اهمیت قرآن قرائت کرد و سپس آیاتی از کلام‌الله مجید را تفسیر و خاطر نشان‌کرد: دلایل معجزه بودن قرآن و تفاوت آن با معجزه سایر انبیا از این نظر است که معجزات سایر انبیا مختص زمان خود بوده و بر اساس مقتضای زمانی آن نبی بوده است و چون پیامبر اسلام(س) برای هدایت جهانیان مبعوث شده معجزه وی نیز جهانی است.

در این مراسم که به همت پایگاه مقاومت میثم تمار برگزار شد قاری بین‌المللی عبدالله محبوبی و مجید زارع با قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید محفل را به فیض رساندند.

در این محفل انس با قرآن سرهنگ مطاف از رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تشریح کرد و از جانبازان مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر تجلیل بعمل آمد.

در حاشیه این مراسم نورانی کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز با برپایی ایستگاهی، طرح محسنین را توسط مددکاران خود به شرکت‌کنندگان معرفی و از علاقمندان ثبت نام کردند.

انتهای پیام/ م.آ 1040

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر را از کانال تلگرام دریافت کنید


کلمات کلیدی:
محفل.انس.قرآن     بیمارستان.شهدای.خلیج        
تعداد بازدید:   ۱۲۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >