بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر امسال نیز موفق به دریافت درجه یک اعتباربخشی ملی بیمارستانی شد

17 تير 1396

بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر امسال نیز مانند سال گذشته موفق به اخذ درجه یک کیفی بیمارستانی کشور از طرف وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی شد.

مدیر بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر با اشاره به تغییرات اساسی در اعتباربخشی بیمارستان‌های کشور در سال جاری، گفت: امسال اعتباربخشی وزات بهداشت درمان و آموزش پزشکی نسبت به سال گذشته دچار تغییرات اساسی شده است که مهم‌ترین آن تمرکز بر خدمات بالینی و وظیفه محوری به جای بخش محوری و نتیجه‌گرایی به جای مستند گرایی می باشد و مهم‌‍‌تر از آن توجه و تمرکز خاص بر برنامه های بهبود کیفیت و ایمنی بیمار است.

دکتر محمد ازمل با اشاره به اینکه اعتبار بخشی به عنوان الگوی مناسب و علمی مدیریتی می تواند راهگشای مدیران در اداره بیمارستان ها باشد، اضافه‌کرد: فرایند ارزیابی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیچ فارس طی سه روز با حضور ارزیابان وزارت بهداشت در اردیبهشت ماه سال جاری صورت گرفت و استانداردهای ملی اعتبار بخشی ملی بیمارستانی کشور مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

وی با اشاره به حرفه‌ای بودن ارزیابان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، گفت: در این نسل اعتباربخشی، ارزیابان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جایگاه ویژه‌ای داشتند که این افراد از میان انسان‌های توانمندی که پس از گذراندن دوره های آموزشی عمومی و تخصصی و موفقیت در آزمون‌های مختلف مجوز ارزیابی را دریافت کرده بودند.

این مقام مسئول افزود: ارزیابان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی استانداردهای اعتبار بخشی را در 8 محور، 248 استاندارد و 903 سنجه به صورت کیفی و تخصصی در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر بررسی کردند که این مرکز با استقرار استاندارد‌ها و کسب امتیازات لازم موفق به اخذ گواهی درجه یک کشوری شد.

مدیر بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر با اشاره به اقدامات مدیریتی برای کسب این رتبه، گفت: در این مرکز پس از استقرار دفتر بهبود کیفیت و اعتباربخشی و اطمینان از وجود سنجه های الزامی که پیش شرط صدور گواهی اعتباربخشی است، با تشکیل کارگروه های متعدد فرایندهای بیمارستان تدوین و با پایش و نظارت مستمر از استقرار استانداردهای مربوطه اطمینان حاصل گردید. این موفقیت حاصل پذیرش و قبول فلسفه بهبود مستمر کیفیت در میان تیم درمانی و اداری این مرکز است و حاصل کار تیمی بزرگی است که با همت پزشکانی توانمند، نیروهای پرستاری کوشا و پر تلاش، کادر پاراکلینیکی متعهد و صبور و کلیه همکاران خدماتی، اداری مالی و تیم مدیریت اجرایی که با تلاش های خود سهم مهمی در این مهم داشتند شکل گرفت که به        همه این عزیزان تشکر و قدردانی می نمایم.

وی تصریح‌کرد: این مرکز در راستای تحقق رسالت اصلی خود تمام تلاش‌هایش را در جهت بهبود کیفیت خدمات و ایمنی بیمار به کار خواهد بست و از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند و معتقدیم راه زیادی در پیش داریم و هنوز کارهای زیادی باید انجام دهیم و این روند استمرار یابد تا با یاری خداوند بتوانیم خدمات بهتر و مؤثرتری با مشارکت تمام ذینفعان ارایه نموده و گام مؤثری در جهت ارتقای سلامت بیماران و جامعه برداریم.

اعتباربخشی فرآیندی است که به صورت سالانه سطح عملکرد مراکز درمانی را با استانداردهای تعیین شده مقایسه می‌کند که در این فرایند عدم انطباق‌ها را کشف و بر آن اساس تصمیم و قضاوت صورت می‌گیرد و بر اساس میزان تحقق استانداردها درنهایت به اعطای گواهی و رتبه به بیمارستان‌ها می‌شود.

انتهای پیام/ م.آ 1040

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید

https://telegram.me/mpghospital


کلمات کلیدی:
اعتباربخشی.1396     بیمارستان.شهدای.خلیج     اعتباربخشی.نسل.سوم    
تعداد بازدید:   ۱۴۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >