اعتباربخشی آموزشی بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر انجام شد/گزارش تصویری

29 تير 1396

ارزشیابی و اعتبار بخشی آموزشی بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر توسط ارزیابان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی انجام شد.

در این اعتباربخشی که اولین دوره آن امسال در تمام مراکز آموزشی درمانی کشور انجام می‌شود برنامه‌ها، فضاهای آموزشی و امکانات و تجهیزات رفاهی براساس استانداردهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در جلسه اختتامیه این اعتباربخشی، گفت: عملیات ساخت بخش اورژانس  به مساحت 8هزار مترمربع به این مرکز اضافه‌می‌شود که بسیاری از کمبودهای فضای فیزیکی را کاهش می‌دهد و زیرساخت‌های لازم برای جذب دستیار تخصصی (دانشجوی مقطع تخصص پزشکی) در رشته طب اورژانس که در شورای آموزش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به تصویب رسیده، مهیا می‌شود.

دکتر سید سجاد اقبالی اضافه‌کرد: برای ماندگاری اعضای هیأت علمی باید قوانین موجود کمی اصلاح شود که در حال رایزنی با مسئولان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای رفع موانع هستیم و در کنار آن سعی می‌کنیم با ایجاد پیش‌نیازها و صدور مجوزهای لازم مشکلات را در حد توان دانشگاه کاهش دهیم.

  وی با اشاره به کمبود فضای فیزیکی موجود در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر، گفت: بودجه و برنامه‌های لازم برای افزایش فضای فیزیکی بیمارستان در نظر گرفته شده که در آینده نزدیک شاهد ساخت فضایی با مساحت 1000مترمربع برای استفاده‌های آموزشی خواهیم بود.

این مقام مسئول خطاب به ارزیابان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، اضافه‌کرد: همکاران حوزه آموزش بیمارستان در سال‌های گذشته تلاش‌های بسیاری کرده‌اند تا جایگاه آموزشی را ارتقا دهند و نگاه ما در این اعتباربخشی به دنبال کسب نمره و جایگاه نسیت، بلکه سعی داریم در این دوره نقاط ضعفمان را کشف کنیم و کیفیت آموزش را ارتقا ببخشیم.

رییس بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر نیز، گفت: از زمان شروع به کار در بیمارستان اصلاح وضعیت آموزش در دستور کار تیم مدیریت بیمارستان قرار گرفت خدمات قابل توجهی انجام شده از جمله پاویون دانشجویان و مجموعه کلاس‌های آموزشی جدید که با تغییر کاربری قسمتی از بیمارستان انجام شده است و به زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

دکتر علیرضا حاجیونی اضافه‌کرد: کمبود فضای فیزیکی درمانی و آموزشی و افزایش مراجعین به بیمارستان مشکلاتی را برای هر دو حوزه به‌وجود آورده بود که با افزودن قسمتی  به بخش اورژانس تا حدودی مشکلات این بخش را کاهش دادیم و بخش دیگری نیز به این بخش اضافه‌ کردیم که پس از تأیید دفتر فنی دانشگاه و اخذ مجوزهای لازم به این بخش می‌افزاییم.

وی درباره اعتباربخشی آموزشی بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر، گفت: نگاه تیم مدیریت بیمارستان به این اتفاق مثبت است و امیدواریم بتوانیم تغییرات روبه‌جلو داشته باشیم و از آموزه‌های این اعتباربخشی بهره لازم ببریم.

این ارزیابی توسط دو تن از نخبگان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی به عنوان ارزیاب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استانداردها و سنجه‌های اعتباربخشی را در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر بررسی نمودند.

شما را به دیدن تصاویر اعتباربخشی آموزشی دعوت می‌کنیم.

انتهای پیام/ م.آ 4070

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید

https://telegram.me/mpghospital

 


کلمات کلیدی:
ارزشیابی.اعتباربخشی.آموزش     بیمارستان.     شهدای.خلیج.فارس.بوشهر    
تعداد بازدید:   ۱۷۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >