رییس بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر:
ترویج کتاب‌خوانی از جمله برنامه‌های فرهنگی بیمارستان است/گزارش تصویری

22 آبان 1396
رییس بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: ترویج کتابخوانی از جمله برنامه‌های فرهنگی است که بیمارستان در کنار وظیفه حرفه‌ای و ذاتی خود در زمینه ارایه خدمات درمانی در حال دنبال کردن آن است.

دکتر علیرضا حاجیونی در حاشیه برنامه آغاز هفته کتاب و کتاب‌خوانی در  بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر، اضافه‌کرد: بیمارستان نه تنها درمانگر بیماری‌های جسمی می‌باشد بلکه در کنار ارایه خدمات درمانی به بیماران باید به فکر ایجاد فضای برای حفظ سلامت روحی و روانی بیماران و همراهان باشد.

وی افزود: ایستگاه امانت کتاب برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین خانواده که به سمت فضاهای مجازی سوق پیدا کرده‌اند وجود دارد که امیدواریم بتواند به افزایش سرانه مطالعه خانواده‌ها و فرصتی برای بیشتر در کنار هم بودن کمک کند.

حاجیونی با اشاره به هفته کتاب و ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه، گفت: هفته کتاب و کتاب‌خوانی فرصت خوبی است تا فرهنگ مطالعه کتاب را ترویج کنیم و برای این مهم از هیچ کوششی دریغ نخواهیم‌کرد.

این مقام مسئول تصریح‌کرد: با تأکید بر فرهنگ غنی گذشتگان و استفاده از الگوهای موفق سایر کشورها در زمینه ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی باید علاقه و نیاز به مطالعه را در بین آحاد جامعه گسترش دهیم تا به جایی برسیم که مردم برای مطالعه دنبال وقت آزاد نگردند و برای مطالعه برنامه مدون روزانه داشته باشند.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر نیز، گفت: یکی از شیوه‌های جذب کودکان به کتاب‌خوانی استفاده از هنر است که می‌توان با بهره گرفتن از هنرهای نمایشی و تجسمی این رده سنی را به مطالعه کتاب علاقه‌مند کرد.

زهره عالی‌نسب پس از افتتاح کتابخانه اهدایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر به بخش اطفال بیمارستان شهدای خلیج فارس، اضافه‌کرد: بیشترین برنامه خانواده افزایش ضریب هوش(IQ) است و با این‌کار تنها انباری از اطلاعات را در ذهن کودکان به وجود میاوریم که ممکن است در زندگی آینده‌شان کاربرد زیادی نداشته باشد.

وی افزود: در کشورهای توسعه یافته کودکان را با افزایش مهارت‌ها و تقویت هوش هیجانی(EQ) برای آینده آماده می‌کنند که برای رسیدن به این مهم برنامه‌هایی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوشهر در دست اجرا داریم.

این مقام مسئول تصریح‌کرد: برگزاری این بازدید از بیمارستان آغاز برنامه‌های مشترک بین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر است و امیدوارم در آینده برنامه‌های گسترده‌تری را به اجرا در بیاوریم.

در حاشیه این بازدید که دو تن از نویسندگان کودکان کشور نیز حضور داشتند، از کتابخانه اهدایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش اطفال بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر بهره‌برداری شد و با حضور مسئولان دو دستگاه اجرایی و نویسندگان کتاب‌ها به کودکانی که در بیمارستان بستری و مادرانی که تازه صاحب فرزند شده‌ بودند، کتاب اهدا شد.

سال گذشته نیز در آغاز هفته کتاب و کتابخوانی مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر از بیمارستان بازدید داشتند و به کودکان و بیماران بستری در بیمارستان کتاب اهدا کردند.     

 

انتهای پیام/ م.آ 4070

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر را از کانال تلگرام دریافت کنید

https://telegram.me/mpghospital

 


کلمات کلیدی:
هفته.کتاب     بازدید.از.بیمارستان     کانون.پرورش.فکری        
تعداد بازدید:   ۱۳۶

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >