برای نخستین بار در استان بخش مستقل احیای قلبی ریوی راه‌اندازی شد

2 بهمن 1396
برای نخستین بار بخش مستقل احیای قلبی ریوی (CPR) با ظرفیت‌ چهار تخت در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر به بهره‌برداری رسید.

قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: این واحد با تجهیزات کامل و مانیتورینگ با بهره‌گیری از فضای مناسب و قدرت مانور بالا و ایستگاه پرستاری مجزا راه‌اندازی شده که بیماران با وضعیت بحرانی، بیماران دچار ایست قلبی تنفسی، بیمارانی که در شوک به سر می‌برند و سایر بیمارانی که به مراقبت‌های فوری و حیاتی نیاز دارند بلافاصله به این بخش وارد می‌شوند و تحت مراقبت‌ مستقیم و ویژه قرار می‌گیرند.

دکتر حسین دارابی افزود: بیماران پذیرش‌شده در بخش مستقل احیای قلبی ریوی تا رسیدن به وضعیت پایدار در این بخش تحت نظر می‌گیرند و پس‌ از آن برای ادامه روند درمانی به دیگر بخش‌ها منتقل می‌شوند.

وی درباره پروژه‌های توسعه فضای مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس به‌منظور ارایه خدمات باکیفیت‌تر و مطلوب‌تر گفت: بخش مستقل CPR و عملیات عمرانی و بهسازی فضای اورژانس با مبلغی معادل سه میلیارد و پانصد میلیون ریال احداث و راه‌اندازی شده است.

دکتر دارابی خاطرنشان کرد: علاوه بر این بخش پراهمیت، عملیات عمرانی و بهسازی فضای اورژانس بزرگسالان و ایجاد ایستگاه پرستاری مرکزی با نظارت مستقیم تیم پرستاری نیز به پایان رسیده است.

قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: با راه‌اندازی و تکمیل این بخش‌ها خدمات درمانی بهتر و مناسب‌تری به همشهریان عزیز و مراجعین محترم ارایه خواهد شد.

 

انتهای پیام/ م.پ-1025

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید

https://telegram.me/mpghospital

 


کلمات کلیدی:
تعداد بازدید:   ۱۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >