برگزاری ویژه برنامه های هفته سلامت در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس همزمان با آغاز هفته سلامت

3 ارديبهشت 1397
برگزاری ویژه برنامه های هفته سلامت در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس همزمان با آغاز هفته سلامت

   پس از برگزاری همایش صبحانه سالم، "ایستگاه سلامت" نیز با مشارکت کمیته آموزش سلامت و امور رفاهی با هدف ترویج سلامت همگانی و ارائه خدمات سلامت به شهروندان درسالن ورودی بیمارستان بر پا شد.
رییس مرکز آموزشی و درمانی شهدای خلیج فارس با اشاره به موضوعات سلامت محور در اجرای برنامه های هفته سلامت گفت: یکی از مهمترین اهداف نظام سلامت دستیابی احاد جامعه به "سلامت کامل" است که بایستی سطح و توزیع مناسبی در جمعیت داشته باشد. به دلایل متعدد ازجمله عادت به زندگی ماشینی که منجربه کم تحرکی و تغذیه نامناسب و نیز مصرف دخانیات سلامت افراد می تواند در معرض آسیب قرار گیرد. دراین راستا لازم است افراد با اتخاذ شیوه های مناسب از ذخیره سلامتی خود محافظت نمایند. بیمارستان ها نیز وظیفه ای مهم در ارتقاءسلامت ، آگاهی بخشی وتوانمند سازی جامعه به عهده دارند. در این راستا برپایی ایستگاه سلامت با استفاده از ظرفیت های  موجود تشکیل وخدمات اولیه ای  از جمله ا ندازه گیری قد و وزن، تعیین شاخص توده بدنی، اندازه گیری فشار خون و قند خون و نیز مشاوره بالینی و تغذیه ای به مراجعین ارایه نمود که خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی مردم و کارکنان مواجه شد .

دکتر حاجیونی عنوان نمودند : یکی دیگر از برنامه هایی که به همت کمیته رفاهی و به صورت نمادین برگزار شد "پیاده روی صبحگاهی"  با مشارکت پرسنل بیمارستان بود که در ابتدای صبح در هوای پاک به پیاده روی پرداختند. هدف از این کار ترویج فرهنگ تحرک فیزیکی، ایجاد نشاط، همدلی و همبستگی کارکنان بود که در فضایی ساده و صمیمی با صرف صبحانه سالم به پایان رسید و به شرکت کنندگان نیز به قید قرعه جوایزی اهدا شد .


کلمات کلیدی:
تعداد بازدید:   ۱۵

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >