با راه اندازی سامانه ارتباطی و بایگانی تصاویر(PACS)امکان مشاهده مستقیم تصاویردیجیتال رادیوژی در اورژانس مرکزآموزشی درمانی شهدای خلیج فارس میسر گردید.

8 ارديبهشت 1397

حجم بالایی از تصاویررادیولوژی اعم از MRI، سی تی اسکن و رادیو گرافی در بیمارستان ها تهیه می شود که بایگانی، ذخیره  سازی و بازیابی آن ها علاوه بر زمان بر بودن، هزینه زیادی به بیمارستان ها تحمیل می کند.

دکترعلیرضا حاجیونی رئیس مرکزآموزشی درمانی شهدای خلیج فارس ضمن تاکید بر استفاده از زیر ساخت های فن آوری  اطلاعات تشخیص، درمان بیماری ها خاطر نشان ساختند: استفاده ازسیستم PACS دربسیاری از مراکز درمانی مرسوم است اما  در این بیمارستان با حمایت ها و رهنمودهای رییس محترم دانشگاه،این سیستم ارتقا و به بهره رداری رسید. با نصب مانیتور42 اینچی با صفحه لمسی با قابلیت وکیفیت بالا امکان مشاهده تصاویردیجیتال رادیولوژی توسط پزشکان فراهم  گردید. لازم به ذکر است این سیستم تحت سیستم اطلاعات بیمارستانی (HIS) عمل می کند. وی افزود: با راه اندازی این سیستم ضمن کاهش مراجعات غیر ضرور و افزایش سرعت ارائه خدمات، مقدارقابل توجهی صرفه جویی در هزینه ها به دلیل حذف هزینه های مربوط به چاپ وظهورآن ها حاصل می گردد.

دکتر حاجیونی ابراز امیدواری کردند با وجود این که هم اکنون امکان مشاهده تصاویر در سیستم های کامپیوتری بخش ها میسر  است با نصب مانیتورهای مناسب در سایر بخش ها نیز این سیستم استقراریابد. استفاده ازاین فن آوری همچنین می تواند گام مهم و موثری در تشخیص، درمان و به ویژه آموزش دانشجویان بالینی باشد.


کلمات کلیدی:
تعداد بازدید:   ۱۶

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >