بازدید معاون وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی از ایستگاه سلامت مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس/گزارش تصویری

23 دی 1397

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس دکتر علیرضا رییسی معاون وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی از ایستگاه سلامت مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بازدید کرد .
واحد آموزش سلامت بیمارستان شهدای خلیج فارس بر اساس طرح ملی "سلامت ایرانیان بالای 30 سال " از طریق استقرار ایستگاه سلامت در این بیمارستان , به صورت غربالگری از تاریخ 22/10/97 الی 26/10/97 جهت همشهریان عزیز بطور رایگان خدماتی از قبیل اندازه گیری فشارخون, قد, وزن, دور کمر و اندازه گیری نمایه توده بدنی(BMI)ارائه می نماید.
دکتر رییسی با  حضور خود در این ایستگاه از پرستاران مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس با اهدا گل تقدیر و تشکر کرد.
وی با تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار اظهار داشت: این طرح به مناسبت هفته پرستار همزمان درسراسر کشوراز 22 دی آغاز شده است و تا 26 دی در همه بیمارستان های دولتی و غیر دولتی اجرا خواهد شد.
سوپروایزر آموزش سلامت عنوان کرد :در این ایستگاه آموزش های لازم در مورد پیشگیری از اضافه وزن , بالارفتن فشارخون و رژیم غذایی سالم توسط کارشناسان این مرکز ارائه می گردد.
آمنه خدادادی تاکید کرد : چاقی و فشار خون از عوامل بروز بیماری های غیر واگیر از جمله دیابت، سکته های قلبی و مغزی و سرطان به شمار می رود . یکی از بهترین راه های ارتقای سطح سلامت , پیشگیری از بیماری است که موثرترین راه , پیشگیری در سطح اول می باشد .
مدیر خدمات پرستاری گفت : طرح ملی غربالگری که معاون پرستاری وزارت خانه مجری طرح می باشد در افراد بالای 30 سال در کلیه دانشگاههای علوم پزشکی صورت می پذیرد که در این طرح میزان بروز فشار خون و چاقی افراد بررسی میگردد.
زهرا حیدری سروستانی خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این ایستگاه سلامت سنجی افراد جامعه بالای 30 سال کشور می با شد که این پایگاه آموزش های لازم در این زمینه را به افراد می دهد و افراد در صورت نیاز به پزشکان درمانگاه  ارجاع داده میشوند .
گفتنی است در راستای اجرا برنامه ارتقاء سطح سلامت مراجعین مراکز درمانی، بیمارستان شهدای خلیج فارس با همکاری دانشگاه علوم پزشکی  بهداشتی بوشهر ، دانشکده پرستاری مامایی و دانشکده پزشکی  اقدام به برگزاری ایستگاه سلامت جهت غربالگری فشارخون و پخش پمفلت های آموزشی در زمینه های مختلف نموده است.

انتهای پیام/ ر.ک4070


کلمات کلیدی:
معاون     وزیر     .     ایستگاه     سلامت     .    
غربالگری     .     بیمارستان        
تعداد بازدید:   ۱۷۳

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >