در روز جهانی بهداشت دست صورت گرفت؛ تقدیر رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس از پرسنل درمانی این مرکز/گزارش تصویری

16 ارديبهشت 1398

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس؛ بزرگداشت روز جهانی بهداشت دست در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر با  حضور رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس و با شعار "مراقبت پاک برای همه در دستان شماست" صورت پذیرفت .
رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس گفت : شواهد جهانی نشان داده است که بیش از 70 درصد عفونت های بیمارستانی از طریق رعایت بهداشت دست قابل پیشگیری و کنترل هستند.
دکتر عاطفه اسفندیاری اظهار داشت : این امر با حمایت مدیران مراکز درمانی و آموزش های لازم به کادر درمانی، اعمال نظام های تشویقی، تغییر نگرش پرسنل، فراهم کردن تجهیزات و نیروی انسانی لازم محقق می شود.
سوپروایزرکنترل عفونت مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس گفت: از سال ۲۰۰۵ میلادی که سازمان بهداشت جهانی شعار "مراقبت تمیز مراقبت امن تر" را در سرلوحه امور خود قرار داد، بیش از ۱۳۰ کشور عضو سازمان و کشورهای غیرعضو، حمایت خود را برای پیشگیری از عفونت های بیمارستانی اعلام کرده و تسهیلاتی برای فراهم سازی بهداشت دست ایجاد کردند.
الهام عربی عنوان کرد: تلاش و جدیت بیمارستان ها در زمینه آموزش مداوم شستشوی دست، می تواند منجر به تغییر نگرش و تغییر رفتار کارکنان شده و در نهایت اگر ما بتوانیم این رفتار را به شکل یک عادت و فرهنگ نهادینه سازیم، اثرات مثبت آن در کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری های عفونی بسیار قابل توجه است.
 وی در ادامه افزود : عفونت هاي ناشي از مراقبت های بهداشتی و درمانی (HCAIs)  از چالشهاي مراکز درماني است. براي کاهش وقوع اين عفونت ها موثرترين، ساده ترين و کم هزينه ترين راه، رعايت بهداشت دست توسط پرسنل ارائه دهنده مراقبت، شناخته شده است.
 عربی تاکید کرد: سلامت هر جامعه و افزایش کارایی و توانایی ها در گرو توجه تک تک افراد به اصول بهداشتی است.
رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس از زحمات پزشکان، پرستاران و سایر کادر درمانی که در زمینه پیشبرد اهداف کنترل عفونت های بیمارستانی و بهداشت دست در محیط کار همکاری لازم را نموده بودند با لوح تقدیر و هدایایی تقدیر کرد.
همزمان با پنجم می، مصادف با پانزدهم اردیبهشت که از سال ۲۰۰۵ میلادی از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان روز جهانی بهداشت دست گرامی داشته می شود.

انتهای پیام/ ر. ک - 4070


کلمات کلیدی:
بهداشت     دست     .     دکتر     عاطفه     اسفندیاری.    
عفونت     های     بیمارستانی    

تاریخ بروز رسانی:   16 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۹

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >