اجرای رزمایش هسته ای در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس

19 ارديبهشت 1398

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس؛ رزمایش پدافند غیر عامل پرتویی شهدای خلیج فارس با همکاری نیروهای آموزش دیده و مشارکت مردم وهمکاری کادر تخصصی بیمارستان شهدای خلیج فارس با موفقیت در جوار نیروگاه اتمی بوشهر و این مرکز برگزار شد.
رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس گفت ؛پس از اعلام وضعیت بحران از فرمانده عملیات درمان واقع در قرارگاه تاکتیکی به اینجانب دستور اعلام آماده باش، فراخوان نیرو و استقرار در مرکز فرماندهی بحران بیمارستان صادر شد و تیم بحران بیمارستان در محل اتاق فرماندهی تجمع و توسط مدیر عملیات توجیه گردید.
دکتر عاطفه اسفندیاری بیان نمود : اولین مصدوم تصادفی فرضی مستقیما به بیمارستان اعزام و با توجه به میزان وخامت حال بیمار مستقیما به اتاق عمل منتقل گردید.
وی افزود: تیم انتقال یک مورد جسد فرضی به بیمارستان وارد نموده اند که با بازدید مدیر عملیات و مشاهده ایمن بودن جسد در کاور مخصوص  به محل نگهداری موقت اجساد منتقل و ورودی محل مسدود و ایمن گردید و در ادامه عملیات یک بیمار فرضی توسط اورژانس 115 به درب اورژانس تحویل داده شدکه توسط تیم انتقال بررسی و از طریق مسیر ایمن به تریاژ منتقل گردید.
در پایان با تماس تلفنی فرمانده عملیات درمان با ریاست بیمارستان نسبت به اعلان پایان عملیات رزمایش اقدام و اطلاع رسانی شد.
مدیر داخلی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس نیز گفت : مقدمات برگزاری این رزمایش در سال گذشته توسط استانداری به کارگروه سلامت در حوادث و پدافند غیر عامل ابلاغ گردیده بود،که تیم عملیاتی تخصصی مقابله با بحران بیمارستان با تشکیل 10 گروه از کادر درمانی و پشتیبانی در هفته اول اردیبهشت ماه در جلسات آموزشی اساتید اعزامی از تهران شرکت نموده و با هماهنگی و برنامه ریزی ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بوشهر این رزمایش در تاریخ دوازدهم اردیبهشت ماه در بیمارستان اجرا گردید.
دکتر خادمی عنوان کرد : تیم درمانی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس  نسبت به پذیرش آلودگی زدایی و درمان بیماران فرضی در مانور اقدامات مناسب و ایمنی را انجام دادند، بازرسین و ناظرین این رزمایش نظر مساعدی نسبت به اجرای مانور در این مرکز داشتند.

انتهای پیام / ر. ک 4070


کلمات کلیدی:
رزمایش     پرتویی.     مرکز     آموزشی     درمانی     شهدای    
خلیج     فارس     .     دکتر     عاطفه     اسفندیاری    

تاریخ بروز رسانی:   19 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱۲

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >