رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس؛ غربالگری فشارخون در کنترل عوارض بیماری فشارخون کمک کننده است

2 تير 1398

رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر با اشاره به اینکه فشار خون یکی از علل اصلی مرگ و میر و از عوامل ابتلا به بیماری های قلبی عروقی است، گفت: غربالگری فشارخون و تشخیص افراد مبتلا به این بیماری در کنترل عوارض بیماری فشارخون کمک کننده است. 
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس ،دکتر عاطفه اسفندیاری بیان نمود: جامعه هدف ما افراد بالای سنین 30 سال است. در این طرح 20 میلیون نفر از نظر ابتلا به فشارخون و فاکتورهای خطر این بیماری غربالگری می‌شوند.
سوپروایزر فوکال پوینت فشارخون این مرکز اظهار داشت  : هدف اصلی  این برنامه افزایش آگاهی اجتماعی، ارائه آموزش به خانواده‌ها، ایجاد حساسیت در جامعه، کنترل، مدیریت و مراقبت  است.
آمنه خدادادی اظهار داشت :  برای پیشگیری از ابتلا به فشارخون بالا با تغییرات ساده در روش زندگی خود مانند داشتن رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی منظم می‌توان از افزایش فشار خون پیشگیری كرد.
وی در ادامه اظهار داشت : کاهش چربی و نمک رژیم غذایی، نه تنها به کاهش فشار خون کمک می¬کند، بلکه باعث کاهش احتمال بروز بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت و بیماری عروق کرونر قلب می شود. ورزش و فعالیت بدنی منظم نیز نه تنها به کاهش فشارخون کمک می کند، بلکه باعث کاهش سطح چربی (کلسترول) می شود.

انتهای پیام/ ر.ک- 4070


کلمات کلیدی:
مرکز     اموزشی     درمانی     شهدای     خلیج     فارس    
.     غربالگری     فشار     خون     .     دکتر    
عاطفه     اسفندیاری    

تاریخ بروز رسانی:   2 تير 1398

تعداد بازدید:   ۱۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >