رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس؛ افزایش آگاهی سبب کنترل بیماری هپاتیت ویروسی می شود

7 امرداد 1398

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس به مناسبت روز جهانی هپاتیت نشستی با حضور  رییس بیمارستان،مدیر دفتر پرستاری،پزشک عفونی و مدیران واحدهای مختلف و سرپرستاران برگزار شد.
رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس گفت : روز جهانی هپاتیت فرصتی ایده آل برای پیوستن به یکدیگر و بالا بردن آگاهی عمومی از این بیماری ویروسی در جوامع است.
دکتر عاطفه اسفندیاری بیان نمود: هدف ازبزرگداشت این روز، ایجاد یک فرصت برای آموزش و بالابردن سطح دانش افراد جامعه، آشنا شدن آن‌ها با انواع هپاتیت عفونی و غیرعفونی به‌عنوان یک بیماری تهدید کننده‌ی سلامت جهانی و همچنین حفظ سلامت یکی از حیاتی‌ترین اعضای بدن یعنی کبد است.
وی اظهار داشت : در روز جهانی هپاتیت، علاوه‌بر افزایش میزان آگاهی نسبت به انواع مختلف بیماری هپاتیت و روش‌های انتقال آن، بر جلوگیری از ابتلا به این بیماری و کنترل آن و افزایش واکسیناسیون نیز تاکید می‌شود.
سوپروایزر  کنترل عفونت مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس گفت: هپاتیت ویروسی در یک مکان یا در میان یک مجموعه از افراد خاص یافت نمی‌شود؛ این اپیدمی واقعا جهانی است و می تواند میلیون‌ها نفر را بدون آنکه آگاه باشند، تحت تأثیر قرار دهد.
الهام عربی عنوان کرد : با در دسترس بودن واکسن‌های موثر و درمانهای جدید برای هپاتیت، حذف هپاتیت ویروسی قابل دستیابی است اما آگاهی و درک بیشتر از بیماری و خطرات ناشی از آن لازم و ضروری است.
سوپروایزر آموزش سلامت آمنه خدادای گفت : برگزاری جلسه آموزشی برای سرپرستاران با حضور دکتر فاطمه عباسی متخصص عفونی، تهیه و توزیع پکیج آموزشی برای بخش های درمانی،راند و بازدید از بخش های اداری و درمانی و برگزاری کلاس های آموزش گروهی و یادآوری نکات مهم در هپاتیت و تحویل پمفلت هپاتیت به بخش ها،برگزاری کلاس آموزش همگانی در درمانگاه دانشگاه علوم پزشکی، برگزاری کلاس آموزشی در گروههای پرخطر تالاسمی و دیالیز از جمله فعالیتهایی بود که با همکاری مدیر خدمات پرستاری زهرا حیدری سروستانی – واحد آموزش سلامت و کنترل عفونت این مرکز  انجام شد .
هر ساله به مناسب روز جهانی هپاتیت در ۲۸ ام ماه جولای که مصادف با ششم مرداد است، اقداماتی جهت پیشگیری، کنترل و درمان بیماری هپاتیت صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/ ر.ک –4070

 

 

 

 

 

 


کلمات کلیدی:
مرکز     آموزشی     درمانی     شهدای     خلیج     فارس.    
هپاتیت.     دکتر     عاطفه     اسفندیاری    

تاریخ بروز رسانی:   9 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱۸

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >