برنامه های هفته جهانی شیر مادر در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس

14 امرداد 1398

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس به مناسبت هفته جهانی شیر مادر، واحد ترویج تغذیه با شیر مادر بیمارستان با حمایت رییس این مرکز و مدیریت خدمات پرستاری برنامه های متنوعی در این راستا برگزار کرد.
 رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس گفت : این مرکز در راستای برنامه های بیمارستان دوستدار کودک، تمهیدات لازم جهت اجرای هم اتاقی مادر و نوزاد  و بهره گیری هرچه بیشتر نوزادان از شیر مادر را فراهم نموده و باعث دستیابی هرچه بهتر مادر به نوزاد خود شده است.
دکتر عاطفه اسفندیاری بیان نمود: شیر مادر یک غذای طبیعی برای کودک است که تمام موارد غذایی مورد نیاز کودک را فراهم کرده و با درجه حرارت مناسب همیشه و در هر زمان برای نوزاد آماده است.
وی با اشاره به افزایش رابطه عاطفی بین مادر و کودک توسط شیر مادر، افزود: با مصرف شیر مادر احتمال ابتلا به بیماری در کودکان کاهش یافته و هزینه مراقبت های بهداشتی درمانی برای خانواده و جامعه را نیز کاهش می دهد.
کارشناس تغذیه با شیر مادرمرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس گفت :  تقدیم هدایا به مادران شیرده، برگزاری کلاس های آموزشی ویژه مادران ، دعوت و تجلیل از خانواده هایی که نوزادانشان قبلا در این مرکز بستری بوده اند و اکنون تغذیه انحصاری با شیر مادر دارند و تجلیل از پرسنل فعال آموزشی در زمینه تغذیه با شیر مادر از جمله فعالیت هایی است که به مناسبت این هفته برگزار شده است.
صغری قاسمی عنوان کرد:  در شیر مادر محتوی مواد غذایی اصلی مثل پروتئین، کربوهیدرات ها، چربی ، ویتامین، مواد معدنی و آب به مقدار مورد نیاز کودک است که ترکیب آن بر اساس ساعات روز، طول مدت شیر خوردن و نیاز شیرخوار متفاوت است.
وی ادامه داد: شیر پیشین مادر( آغوز) مثل رنگ نقاشی جدار روده شیرخوار را می پوشاند و آن را محافظت می کند چنانچه آب یا هر ماده ای غیر از شیر مادر داده شود قسمت هایی از این جدار محافظ منهدم می شود و اجازه می دهد عامل عفونی نفوذ پیدا کند و نکته مهم در تغذیه با شیرمادر  این است که موجب آرامش شیرخوار می شود و پیوند بین او و خانواده را تداوم می بخشد. 

انتهای پیام/ ر.ک /4070

 

  

 

 

 

 

 

 


کلمات کلیدی:
هفته     جهانی     شیر     مادر     .     مرکز    
اموزشی     درمانی     شهدای     خلیج     فارس     .    
دکتر     عاطفه     اسفندیاری    

تاریخ بروز رسانی:   15 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۲۳

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >