نجات جان نوزاد 4 ماهه در مرکز اموزشی درمانی شهدای خلیج فارس

22 امرداد 1398

رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر گفت: نوزاد 4 ماهه‌ای که به دنبال عفونت شدید خون در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بستری‌شده بود با تلاش کادر درمانی این مرکز از مرگ حتمی نجات یافت.
دکتر عاطفه اسفندیاری در گفت‌وگو با روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس گفت: این نوزاد که با وضعیت عمومی بسیار بحرانی به اورژانس اطفال واردشده بود بلافاصله مورد معاینه ویژه کادر تخصصی درمانی نوزادان و اطفال قرار گرفت.
اسفندیاری با اشاره به آزمایش‌ها و معاینات تخصصی صورت گرفته برای این نوزاد، افزود: این شیرخوار 4 ماهه که به دستگاه تنفس مصنوعی نیاز داشت، دچار شوک عفونی و نارسایی گردش خون بودکه برای تکمیل روند درمانی در بخش مراقبت‌های ویژه کودکان بستری شد.
وی بابیان اینکه تلاش کادر درمانی بخش مراقبت‌های ویژه در نجات جان این بیمار تأثیر بسزایی داشت، خاطرنشان کرد: کار کنترل فشارخون این بیمار با انجام تلاش‌های بی‌وقفه کادر درمانی و با سختی فراوان انجام پذیرفت که درروند بهبودی وی نقش بسزایی داشت.
اسفندیاری گفت: خوشبختانه این نوزاد 4 ماهه با کوشش‌های خستگی‌ناپذیر و شبانه‌روزی تیم پزشکی و کارکنان بخش، بیمار به نحو قابل‌تقدیری معالجه و پس از 14 روز بستری در بخش مراقبت‌های ویژه اطفال بدون مشکل و یا تأثیرات مخرب بیماری باحال عمومی بسیار خوب از بخش ترخیص شد.
وی خاطرنشان کرد: با افتتاح بخش مراقبت‌های ویژه اطفال مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر بسیاری از سفرهای درمانی نوزادان به استان هم‌جوار کاهش‌یافته است.

انتهای پیام/ ر.ک4070


کلمات کلیدی:
مرکز     آموزشی     درمانی     شهدای     خلیج     فارس.    
نوزاد     4     ماهه.     دکتر     عاطفه     اسفندیاری    

تاریخ بروز رسانی:   22 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >