راه اندازی سیستم پکس در راستای مدیریت هزینه ها و منابع در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس

23 امرداد 1398

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس؛ رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس با تصریح اینکه سیستم پکس از سال‌ها قبل در برخی کشورهای توسعه یافته در جهان مورد استفاده قرار گرفته است، گفت: یکی از موضوعاتی که به طور جدی در امر مدیریت هزینه های بیمارستانی مورد توجه قرار دارد،موضوع بایگانی تصاویر سی تی اسکن و رادیوگرافی است هرساله حجم بالایی از تصاویر اعم از بایگانی، ذخیره سازی و بازیابی آن ها علاوه بر زمان بر بودن هزینه زیادی را به بیمارستان تحمیل می کند.
دکتر عاطفه اسفندیاری خاطرنشان کرد: مزایای جایگزینی پکس را می‌توان در کاهش هزینه خرید فیلم رادیولوژی و سایر ملزومات آن، جلوگیری از آسیب به محیط‌ زیست به‌دلیل برگشت ناپذیربودن فیلم‌ها، کاهش هزینه‌های بیمارستان‌ها و جلوگیری از افزایش سالانه این هزینه‌ها، ایجاد امکان خواندن فیلم در هر ساعت از شبانه‌روز و از هر نقطه جهان توسط تیم متخصص و ارتقا سطح کیفی خدمات دانست.
وی گفت: پیش از این برای خواندن عکس رادیولوژی پزشک متخصص باید حتما در محل حضور پیدا می کرد، اما با استفاده از پکس، پزشک در هر نقطه از جهان که حضور داشته باشد و در هر ساعت از شبانه‌روز می‌تواند عکس را دیده و نظر خود را ارایه دهد.
مسوول رادیولوژی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس گفت: در سیستم پکس، تمام اطلاعات مربوط به انجام تصویربرداری از اعضاء و اندام بیمار و بخش‌های مورد نظر پزشک، اطلاعات در قالب یک لوح فشرده، فلش یا هر ابزاری که انتقال تصاویر را ممکن کند، در اختیار پزشک قرار خواهد گرفت.
سعید ضیاء تصریح کرد: در پی راه اندازی سیستم متمرکز تصویر برداری (پکس ) تصاویررادیولوژی، سی تی اسکن و ماموگرافی تمامی بیماران مراجعه کننده به بخش تصویر برداری ( اعم از سرپایی و بستری ) بر روی تمامی کامپیوترهای موجود در بیمارستان قابل مشاهده است و همچنین تمامی پزشکان امکان مشاهده تصاویر را برروی تلفن همراه و یا کامپیوتر شخصی را دارا می باشد. 
وی با تاکید بر اینکه نرم‌افزار مورد نظر برای انتقال اطلاعات رادیولوژی بیمار بر روی سی‌دی یا هر انتقال دهنده دیگر، بر روی همه کامپیوترها قابل خواندن است، گفت: با راه اندازی این سیستم با توجه به بالابودن هزینه های وسایل مصرفی باعث صرفه جویی و کاهش هزینه بیمارستانی تا حدود 50 میلیون تومان در هر ماه شده است .

انتهای پیام /ر.ک 4070


کلمات کلیدی:
مرکز     آموزشی     درمانی     شهدای     خلیج     فارس.    
سیستم     پکس.     دکتر     عاطفه     اسفندیاری    

تاریخ بروز رسانی:   23 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۸

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >