در مرکزآموزشی درمانی شهدای خلیج فارس صورت گرفت : خارج کردن پیچ 7 سانتی متری از معده کودک 10 ساله

24 شهريور 1398

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس به نقل از رییس بیمارستان شهدای خلیج فارس پیچ 7 سانتی متری از معده بیمار 10 ساله خارج گردید.
دکتر عاطفه اسفندیاری گفت : با تلاش تیم مجرب پزشکی و به همت تیم تخصصی آندسکوپی بیمار ی  که از 2 روز قبل یک پیچ 7 سانتی متری نوک تیز را به صورت اتفاقی در حین بازی بلع کرده بود، از معده بیمار خارج گردید.
 فوق تخصص گوارش کودکان گفت : با انجام رادیوگرافی و آندوسکوپی جسم خارجی در معده و انتهای آن در خروجی معده رؤیت و با آندسکوپ بدون هرگونه عوارضی خارج شد، بیمار پس از هوشیاری کامل و با حال عمومی مناسب مرخص شد.
دکتر محمد رضا فریبرزی  اظهار داشت :اکثر موارد بلع اتفاقی جسم خارجی در کودکان بین سنین 6 ماه تا 3 سال رخ دهد. سکه و اسبابهای کوچک شایعترین موارد جسم خارجی را تشکیل می دهندکه  حداقل 30 درصد موارد بدون علامت می باشند.  گفتنی است بلع باتری بسیار خطرناک می باشد و باعث پارگی مری ظرف چند ساعت می شود.
 وی بیان کرد: اجسام نوک تیز نیز می تواند باعث آسیب به مری و بافت های اطراف مری به خصوص عروق و معده شوند و ممکن است باعث خونریزی شدید شوند . بنابراین اجسام نوک تیز و باتری باید بوسیله آندسکوپ اورژانسی خارج شوند. توصیه می شود این اجسام نباید در دسترس کودکان زیر 3 سال قرار گیرد.
این عمل موفقیت‌آمیز با حضور دکتر حسین کشاورزی متخصص بی‌هوشی، فرزاد بحرینی کارشناس بی‌هوشی، فاطمه شکری و غلامرضا باغبان پرستاران بخش گوارش بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر انجام شد.
انتهای پیام/ ر.ک- 4070


کلمات کلیدی:
پیچ     7     سانتی     .     مرکز     آموزشی    
درمانی     شهدای     خلیج     فارس.     آندسکوپی    

تاریخ بروز رسانی:   24 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۱۳

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >