جراح کلیه و مجاری ادراری مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس : نجات جان بیمار 60 ساله با جراحی کلیه 28 سانتی متری

25 آبان 1398

جراح کلیه و مجاری ادراری مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس گفت: با انجام جراحی و خارج کردن کلیه 28 سانتی‌متری، بیمار 60 ساله به زندگی بازگشت.
دکتر فرشاد ظهرابی گفت: این بانوی 60 ساله با شکایت از درد مبهم همراه با ضعف و بی‌حالی برای معالجه خود مراجعه نمود.
دکتر ظهرابی با اشاره به‌اندازه غیرطبیعی کلیه این بیمار افزود: پس از انجام معاینات اولیه برای وی سونوگرافی درخواست شد که با بررسی نتیجه سونوگرافی مشخص شد کلیه چپ این بیمار بر اثر تجمع ادرار کاملاً متورم شده است.
وی ادامه داد: با دریافت نتیجه آزمایش، کم‌خونی شدید نیز برای این بیمار گزارش شد که پس از کنترل کم‌خونی و انجام برای سی تی اسکن  برای بیمار مشخص شد یک سنگ به‌اندازه 2 سانتی‌متر موجب انسداد مسیر خروجی کلیه شده و در نتیجه توانسته  عملکرد کلیه را به‌طور کامل از بین ببرد.
دکتر ظهرابی با اشاره به انسداد و تورم غیرطبیعی و نادر کلیه این بیمار گفت: انجام عمل جراحی و برداشت کلیه، تنها راه نجات جان این بانوی 60 ساله تشخیص داده شد.
سنگ کلیه را جدی بگیرید
جراح کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خطاب به مردم خاطرنشان کرد: سنگ کلیه را جدی بگیرید، زیرا در برخی بیماران یک سنگ کلیه به‌راحتی می‌تواند کلیه فرد را از بین ببرد.
دکتر فرشاد ظهرابی ادامه داد: بیمارانی که کلیه سنگ‌ساز دارند یا سابقه ژنتیکی سنگ کلیه در آن‌ها وجود دارد می‌بایست در مدت‌زمان‌های 3 یا 6 ماهه برای ادامه درمان یا بررسی عملکرد صحیح کلیه‌های خود به پزشک مراجعه کنند.
وی عنوان داشت: خوشبختانه باوجود امکانات لازم در سطح استان، انجام اعمال جراحی کلیه و مجاری ادراری با روش‌های مختلف امکان‌پذیر است.
عمل جراحی و برداشت کلیه ازکارافتاده بیمار 60 ساله توسط دکتر فرشاد ظهرابی برای نجات جان این بیمار در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر انجام شد.


کلمات کلیدی:
کلیه     و     مجاری     ادراری     .     سونوگرافی    
.     مرکز     اموزشی     درمانی     شهدای     خلیج    
فارس    

تاریخ بروز رسانی:   27 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۱۶

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >