راه اندازی مشاوره تلفنی روان شناسی و ایجاد گروه پیام رسان همدل با پیشگامان سلامت در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس

12 شهريور 1399

رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس در گفتگو با روابط عمومی این مرکز گفت: با توجه به همه گیری بیماری کووید 19 و وجود نگرانی و اضطراب ناشی از ترس ابتلا به این بیماری و افزایش تعداد بیماران بستری و به مرور زمان ضرورت مداخلات روانشناختی در جهت کنترل تنش‌های روانی جامعه غیرقابل اجتناب می‌باشد.
دکتر عاطفه اسفندیاری بیان نمود: با تمهیدات تیم مدیریتی این مرکز و هماهنگی به عمل آمده با روانشناسان مجرب بیمارستان، تیم حمایت روانی از کارکنان بیمارستان تشکیل گردید که خدمات حمایتی روانشناسان در این تیم شامل ایجاد گروه همدل/ پیشگامان سلامت در فضای مجازی و ارائه خدمات روانشناختی تلفنی و حضوری به بیماران و کارکنان متقاضی می‌باشد.
رییس واحد توسعه پژوهشهای بالینی بیمارستان گفت: با توجه به لزوم رعایت فاصله‌گیری اجتماعی، در خانه ماندن جهت پیشگیری از انتقال بیماری، الزام به قرنطینه یا بستری در بیمارستان دسترسی به مشاوره حضوری میسر نبوده و ارائه خدمات مشاوره به صورت تلفنی یا مجازی در اولویت می‌باشد.
دکتر جمیله کیانی عنوان کرد : شیوع بیماری هایی مانند همین کرونا ویروس جدید ترسناک است و می تواند روی سلامت روان شما تاثیر منفی داشته باشدهمین استرس و نگرانی شما را بیشتر در معرض خطر قرار می دهد.بنابراین، در کنار مراقبت های بهداشتی برای حفظ سلامت جسمی خود، با استفاده از راهکارهای زیر باید مراقب سلامت روان خود نیز باشید:
اخبار را تنها از سایت سازمان بهداشت جهانی و منابع بهداشت و درمان کشور خود پیگیری کنید.
شایعه و حرف های ضد و نقیض اضطراب شما را بیشتر می کند. این در حالی است که دریافت اطلاعات خودمراقبتی صحیح، به شما این احساس را می دهد که اوضاع در کنترل است.
مراقب سلامت روان کودکان باشید.
در زمان استرس، از حال دوستان و آشنایان خود باخبر شوید و از حمایت عاطفی آنان بهره مند شوید.
زمانی که در خانه قرنطینه شده اید یا توصیه شده است از خانه خارج  نشوید برای دوری از استرس در زمان شیوع بیماری هایی نظیر کرونا، احساس کسالت، خستگی و افسردگی طبیعی است.
روز خود را به بخش های کوچک تر تقسیم کنید و برنامه کامل و منظمی داشته باشید. اجازه ندهید بیکاری روز شما را پر کند. حتی اگر در خانه هستید و به طور موقت کار نمی کنید، روز را با برنامه دیگری مانند فیلم دیدن یا کتاب خواندن پر کنید.
هر کسی که سرفه می کند، کرونا ندارد. هر کسی که کمی بی حال به نظر می رسد، دچار بیماری عفونی نیست. این فرضیه سازی و قضاوت کردن افراد شما را بیشتر از قبل نگران می کند.
از اصول پیشگیری مانند زدن ماسک، استفاده از دستکش و ضدعفونی دست ها پیروی کنید. اما بیش از حد نگران نباشید.
برنامه خدمات مشاوران جهت دریافت خدمات مشاوره در هر روز یک نفر روانشناس آماده پاسخگویی تلفنی یا پیامکی به شما عزیزان است که می توانید به منظور هماهنگی زمان مشاوره روزانه با افراد معرفی شده هماهنگ فرمایید:
روزهای شنبه و سه شنبه لیلا شیرکانی
 شماره تماس: 09177723387
روز یکشنبه خدیجه خاتون مروج
شماره تماس:09178781836
روزهای دوشنبه و چهارشنبه دکتر جمیله کیانی
شماره تماس: 09177748380
روز پنجشنبه دکتر علیرضا بی باک
09173762504 شماره تماس:
روز جمعه سمیه سلطانی
شماره تماس:09172051372

انتهای پیام / ر.ک 4070


کلمات کلیدی:
مشاوره     تلفنی.     دکتر     عاطفه     اسفندیاری.     روانشناس    

تاریخ بروز رسانی:   12 شهريور 1399

تعداد بازدید:   ۱۵

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >