آمادگی کامل بیمارستان شهدای خلیج فارس برای پذیرش بیماران احتمالی حاد تنفسی

11 اسفند 1398

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: به‌منظور پذیرش و مراقبت از بیماران احتمالی حاد تنفسی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس به حالت آماده‌باش کامل درآمد.
دکتر سعید کشمیری با اشاره به‌ضرورت انتخاب یک مرکز مجهز برای پذیرش بیماران احتمالی کرونا در استان بوشهر گفت: در کمیته استانی مبارزه با کرونا مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر به‌عنوان بیمارستان ریفرال استان برای پذیرش بیماران تب‌دار با مشکل حاد تنفسی انتخاب شد.
دکتر کشمیری با تقدیر از همکاری و آمادگی بیمارستان‌های سلمان فارسی و قائم(عج) در انتقال بیماران به این مراکز افزود: روند انتقال بیماران بخش‌های مختلف مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس به بیمارستان‌های دیگر شهر بوشهر آغازشده است.
وی افزود: تمامی بیمارستان‌های استان بوشهر برای پذیرش بیماران حاد تنفسی از آمادگی لازم برخوردار هستند و این بیماران در صورت صلاحدید و تشخیص به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس ارجاع داده می‌شوند.
دکتر سعید کشمیری با درخواست از شهروندان برای حفظ آرامش عمومی و رعایت بهداشت فردی برای غلبه بر کرونا افزود: بیماران بزرگ‌سال اورژانس به بیمارستان تأمین اجتماعی ارجاع و در این مرکز پذیرش خواهند شد.
دکتر کشمیری تصریح کرد: با انجام این جابجایی، بیماران دارای مشکل حاد تنفسی و تب‌دار در دو بخش اورژانس بزرگ‌سالان و اورژانس اطفال مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس به‌عنوان بیمارستان مرکزی پذیرش‌شده و برای ادامه درمان در این مرکز تحت مراقبت قرار خواهند گرفت.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه عطسه و آبریزش بینی نشانه کرونا نیست خاطرنشان کرد: از شهروندان تقاضا داریم در صورت داشتن علائمی مانند تب شدید و سرفه خشک به بیمارستان مراجعه کنند در غیر این صورت نیازی به مراجعه نیست.


کلمات کلیدی:
بیمارستان     شهدای     خلیج     فارس.     دکتر     سعید    
کشمیری     .     کرونا.        

تاریخ بروز رسانی:   15 شهريور 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >