کرونا در ایام تعطیلات نوروزی در بوشهر رکورد زد

16 فروردين 1400

رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس گفت: بیش از 500 نفر مراجعه به اورژانس کووید19 در ایام تعطیلات نوروز 1400ثبت شد.
دکتر عاطفه اسفندیاری در گفتگو با روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس گفت: متاسفانه علیرغم تمام هشدارها و توصیه ها مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در استان بوشهر به علت کاهش حساسیت نسبت بــه رعایت پروتکل های بهداشتی ، عادی انگاری،افزایش تردد ها و حضور برخی از شهروندان در مراسم های عروسی، عزا  تعداد قابل توجهی از مردم به بیماری کووید19 مبتلا شده و این موارد نشان می دهد برگزاری هرگونه مراسمی نقش زیادی در گسترش این بیماری دارد.
وی بیان نمود: از ابتدای تعطیلات نوروزی بیش از 500 نفر مراجعه کننده به تریاژ اورژانس کووید19 داشتیم که از تعداد 154 نفر بستری، بیش از 90 در صد با بهبودی ترخیص شده اند.
دکتر اسفندیاری افزود:در مقایسه ی آمارهای بستری و فوتی فعلی با ماههای گذشته ناشی از کووید19 در استان مشاهده می کنیم که موج چهارم آغاز شده، لذا مردم باید هوشیارانه عمل نموده و رعایت پروتکل ها را جدی تر بگیرند.
وی  با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کووید19 در سطح شهرستان و دیگر مناطق استان بر لزوم اتخاذ تدابیر پیشگیرانه با همکاری و همراهی مردم تاکید کرد: با هدف پیشگیری از گسترش این بیماری به همشهریان توصیه می شود از برگزاری هرگونه مهمانی ، مسافرت و تردد غیر ضروری، پرهیز و در صورت حضور در هر جمعی پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.


کلمات کلیدی:
مرکز     آموزشیدرمانی     شهای     خلیج     فارس.موج     چهارم.کووید19    

تاریخ بروز رسانی:   16 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >