ثبت روز بدون فوتی کووید19 در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس و هسته ای

23 شهريور 1400

رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس و هسته ای در گفتگو با روابط عمومی این مرکز از ثبت روز بدون فوتی ناشی از بیماری کووید19 در شهریورماه 1400در این بیمارستان خبر داد.  
دکتر عاطفه اسفندیاری تصریح کرد: در حال حاضر، 83 بیمارمثبت قطعی و مشکوک به کووید19 در بیمارستان شهدای خلیج فارس و هسته ای بستری هستند که از این تعداد 12 نفر در بخش مراقبت های ویژه خدمات دریافت می کنند.
وی در ادامه افزود:  با اشاره به این که دو روز پیش نیز روز بدون فوتی بوده است،از ساعت 8 صبح روز 22 شهریور ماه به مدت 24 ساعت نیز فوت بیمار مبتلا به کووید 19 در بیمارستان گزارش نشده است.
رییس بیمارستان  در ادامه با بیان اینکه کماکان روند شیوع بیماری کووید19 در استان نزولی است افزود: البته بعضاً در برخی از مناطق استان ممکن است این روند نزولی، متوقف و حتی افزایشی می شود اما به طور کلی روند شیوع بیماری در بیمارستان شهدای خلیج فارس و هسته ای نزولی است.
به گفته وی، بر اساس اطلاعات اخذ شده از بیماران مبتلا به کووید19در بیمارستان های استان، همچنان دورهمی ها، محافل و مجامع خانوادگی و فامیلی بیشترین نقش را در انتقال بیماری ایفا می کند و قریب 70 درصد موارد ابتلا ناشی از شرکت در محافل و مهمانی های خانوادگی است لذا امن ترین مکان خانه شخصی است و از همشهریان درخواست کرد تا از رفت و آمدهای های برون و درون شهری جدا خودداری کنند تا چرخه ابتلا شکسته شود و کاهش تعداد مبتلایان را در روزهای آینده بیشتر شاهد باشیم.
دکتر اسفندیاری بیان نمود: بر اساس بررسی آخرین وضعیت پاندمی کووید ۱۹ در استان بوشهرهم اینک کلیه شهرستان های استان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

 

انتهای پیام/رک.4070


کلمات کلیدی:
مرکز     آموزشی     درمانی     شهدای     خلیج     فارس.    
روز     بدون     فوتی     .     دکتر     عاطفه    
اسفندیاری    

تاریخ بروز رسانی:   23 شهريور 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >