دکتر اصغر بحرانی سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس از جا به جایی بخش تالاسمی خبر داد

5 بهمن 1400

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس؛ دکتر اصغر بحرانی بیان نمود: از روز شنبه مورخ 1 بهمن ماه سال 1400 بیماران از خدمات بخش تالاسمی در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بهره مند شدند.
وی افزود: بخش تالاسمی این بیمارستان با ظرفیت چهارده تخت راه اندازی شده که شامل 12 تخت تالاسمی و 2 تخت هموفیلی و دارای یک اتاق ایزوله میباشد.
 نظر غلامی مدیر داخلی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس ادامه داد:این بخش از گذشته تا کنون با حضور  پزشک و پرستار آموزش دیده آماده ارایه خدمت به بیماران تالاسمی و هموفیلی میباشد.
نظر غلامی اضافه کرد: هدف اصلی از راه اندازی این بخش در بیمارستان  ارتقای کیفیت خدمت رسانی، رضایتمندی بیماران و صرفه جویی در هزینه و زمان بوده است.
لیلا عابدینی مدیر پرستاری مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس عنوان کرد: تالاسمی یک بیماری ارثی است که برای انتقال آن دست کم یکی از والدین باید ناقل بیماری باشد. در واقع تالاسمی ناشی از جهش ژنتیکی یا حذف برخی از قطعات خاص ژنی است، اگر فرد دچار تالاسمی خفیف باشد، ممکن است نیاز به درمان نداشته باشد، اما اگر به نوع شدید تری از این بیماری مبتلا باشد، ممکن است به تزریق ‌های مکرر خون، نیاز داشته باشد. لیلا عبدینی در پایان اظهار داشت: در این بخش، ارائه خدمات ایمن، به موقع و اثربخش در دستور کار قرار دارد.


کلمات کلیدی:
دکتر     اصغر     بحرانی.ارتقای     کیفیت     خدمت     رسانی.مرکز    
آموزشی     درمانی     شهدای     خلیج     فارس.نظر     غلامی.لیلا    
عابدینی    

تاریخ بروز رسانی:   5 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >