برگزاری همایش علمی روشهای نوین درمان بیماریهای نارسایی روده و کیست انگلی هیداتید

30 بهمن 1402


 همایش مشترک روشهای نوین درمان بیماریهای نارسایی روده و کیست انگلی هیداتید باحضور اساتید جراحان پیوند دانشگاه علوم پزشکی شیراز و پزشکان جراح بوشهر در بیمارستان شهدای خلیج فارس برگزار گردید.

دکترزهراالسادات جلالیان رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر با بیان این خبر افزود:

 در تاریخ 26 بهمن ماه ۱۴۰۲ این همایش بزرگ با عنوان بایدها و نبایدهای نارسایی روده و تازه های کیست‌ هیداتید با حضور دکتر نیکوپور فوق تخصص پیوند روده، دکتر کاظمی فوق تخصص پیوند کبد اطفال به همراهی جمعی دیگر از جراحان پیوند شیراز در حضور جراحان و سایر متخصصین استان بوشهر ( داخلی، عفونی، پاتولوژی، رادیولوژی، جراحی کلیه، اطفال، بیهوشی، پزشکان عمومی و ...) برگزار شد.

دبیرعلمی همایش، دکتر طالبی فوق تخصص جراحی عروق در مورد بررسی علل عروقی نارسایی روده توضیحات کاملی را ارائه دادند وسپس در خصوص تعدادی از بیماران که در شیراز و بوشهر به صورت مشترک تحت عمل جراحی قرار گرفته بودند گزارشاتی ارائه گردید.

 همچنین در این همایش در مورد بیماری انگلی کیست هیداتید که یکی از شایع ترین کیستهای کبد، ریه، طحال و می باشد بحث و ‌تبادل نظر صورت گرفت و ‌روش های نوین جراحی و غیر جراحی کیست های هیداتید به اشتراک گذاشته شد.

لازم به ذکر است به گفته دکتر فرهاد عباسی متخصص عفونی، کیست هیداتید بیماری مشترک انسان و حیوان می باشد و ارتباط انسان با سگ و دام زمینه ابتلا را فراهم میکند، اقداماتی نظیر رعایت بهداشت فردی و محیط، ضد عفونی نمودن سبزیجات، محصور نمودن مزارع کشت سبزیجات، خوراندن داروهای ضد انگلی به گله و سگهای شناسنامه دار، عدم تماس با سگ سانان، کشتار دامها در کشتارگاهای بهداشتی می تواند از بروز این بیماری پیشگیری کند.

 در پایان خانم دکتر جلالیان، از زحمات دکتر طالبی دبیر علمی همایش، اساتید و دستیاران گروه جراحی، معاونت محترم آموزش و سایر همکارانی که در برگزاری این همایش زحمات فراوانی را متقبل شدند، تشکر به عمل آورد.

انتهای پیام/ م.ز4070


کلمات کلیدی:
همایش.جراحی     دکتر.طالبی     نارسایی.روده     کیست.هیداتید     شهدای.خلیج     فارس.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   30 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۱۷

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >