بهودی و ترخیص سه‌قلوهای بدحال از بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر

21 اسفند 1402

 هاجر کشتکار سرپرستار بخش مراقبت های ویژه نوزادان بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر در مصاحبه ای با روابط عمومی این مرکز بیان نمود: نوزادان حاصل از بارداری های چند قلو در معرض خطرات گوناگونی از قبیل خفگی حین زایمان، کم وزنی، نارسی، صدمات زایمانی و مشکلات تنفسی هستند که احتمال مرگ و میر آنها نیز نسبت به نوزادان تک قلو بالاتر است. در سال جاری بارهاشاهد بستری نوزادان چندقلویی در بخش مراقبت های ویژه نوزادان مرکز بوده ایم که در اغلب موارد پس از طی مراحل مراقبت و درمان با سلامت کامل طی آموزش های لازم به والدین ترخیص شده اند.

سرپرستار بخش مراقبت های ویژه نوزادان در ادامه افزود: در مورد اخیر،نوزادان سه قلو که هر سه پسر بودند در 32 هفتگی، با وزن پایین و بسیار بدحال به مدت 13 روز در بخش بستری بودند و سپس با بهبودی ترخیص شدند. والدین این نوزادان پس از 6 ماه به همراه سه قلوها مراجعه و حضوراً از زحمات کادر پزشکی و پرستاری این بخش تشکر و قدردانی کردند. همچنین در یک مورد دیگر که هر سه نوزاد سه قلو دختربوند و در شرایط بسیار نامساعدی بودند، که با تلاش های دلسوزانه کادر پزشکی و پرستاری، با سلامتی کامل ترخیص شدن.

هم اکنون این سه قلوها در شرایط جسانی خوبی بسرمی بردند پس از گذشت مدتی والدین ایشان با تماس و ارسال عکس سه قلوها مراتب قدردانی خود را از کادر پزشکی و پرستاری اعلام نمودند.

انتهای پیام/م.ز4070


کلمات کلیدی:
هاجر.کشتکار     شهدای.خلیج.فارس     بخش.مراقبت     های.ویژه.نوزادان    

تاریخ بروز رسانی:   21 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۱۳

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >