دکتر زهرا السادات جلالیان رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس:
مشاوره های روانشناسی و روانپزشکی یکی از عوامل کاهش اختلالات روانی است

3 دی 1401

 به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس؛ دکتر زهرا السادات جلالیان رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس در گفتگو با روابط عمومی این مرکز عنوان کرد: با بیان این نکته که روند شاخص های سلامت روان در سطح جامعه از مطلوبیت خاصی برخوردار نیست .
بالتبع پیشگیری ازبروز و شیوع اختلالات روانی نقش بسزایی در افزایش امید آفرینی و نشاط جامعه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: وقتی جامعه دچار بحران چرایی و معنایی می گردد و برخی از نگرش ها افراد دچار چالش می شود، پیامدش اختلال روانی است و راهکارهای کاهش و درمان اختلالات روانی راهکاری چند وجهی است، که علاوه بر مهیا نمودن زمینه های اجتماعی،  باید همه افراد جامعه شامل  معلمان، مسئولان، پدر ومادر با خرد جمعی این زمینه ها را فراهم نمایند.
دکتر جلالیان با بیان این نکته که تمامی جنبه های زیستی، روانی، اجتماعی و معنوی در بروز و شیوع اختلالات روانی نقش اساسی دارند اظهار داشت: اگر  اختلالات روانی به موقع پیشگیری و درمان نگردد، در دهه های آینده پیامدهای جدی در سطح جامعه خواهد گذاشت.
وی با تاکید بر اینکه پیشگیری سطوح مختلفی دارد  افزود: برخی ها فکر می کنند که با افزایش روانشناس،  و دارو، درمان اختلالات روانی در سطح جامعه کاهش خواهد یافت در حالیکه این تفکر غیر راهبردی در حیطه پزشکی است که هرچقدر به درمان فکر کنیم از سوی دیگر تولید بیماری را خواهیم داشت زیرا شرایط و استعداد تولید بیماری در سطح جامعه وجود دارد، لذا باید با خرد جمعی زمینه های شیوع اختلالات روانی را در سطح جامعه کاهش دهیم.
وی به همه شهروندان توصیه کرد: مشاوره های روانپزشکی یکی از عوامل کاهش اختلالات روانی است لذا در صورت اختلال در  عملکرد و کار آمدی با روانپزشکان و روانشناسان مشورت نمایید.
وی نوجوانان و جوانان کشور را آینده سازان این سرزمین نام برد که لازم است با فراهم نمودن شرایط مطلوب اجتماعی برای آنان، امید آفرینی و شور و نشاط به آینده این سرزمین کمک کنیم.

دکتر جلالیان در پایان عنوان کرد: بخش اعصاب و روان ما با تیم پزشکی مجرب و حرفه ای در حال ارائه خدمت به همشهریان گرامی می باشد.
در حال حاضر به طور میانگین در 6 ماه اول امسال201بیمار در بخش اعصاب و روان پذیرش که از این تعداد 187 نفر و از بیماران با حال عمومی خوب ترخیص شدند.
لازم به ذکر است2066از بیماران بستری که نیاز به روان درمانی داشتند توسط مددکار و روانشناسان این مرکز تحت درمان و مشاوره قرار گرفتند.

انتهای پیام/ف.ش4070


کلمات کلیدی:
مرکز     آموزشی     درمانی     شهدای     خلیج     فارس.دکتر    
زهرا     السادات     جلالیان.بخش     اعصاب     و     روان.اختلالات    
روانی.    

تاریخ بروز رسانی:   3 دی 1401

تعداد بازدید:   ۱۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >